Cestovní pojištění včetně COVID-19 lze nyní pro cesty po Evropě koupit výrazně levněji
Praha, 17. 6. 2021 – ERV Evropská pojišťovna nově zahrnula léčebné výlohy spojené s COVID-19 na cesty do oranžově, červeně a tmavě červeně označených zemí v rámci Evropy i do levnějších variant svých produktů. Zatímco doposud cena pojištění vycházela přibližně na 110 korun na den, nyní lze rizika spojená s COVID-19 pojistit za zhruba 40 korun na den. Pro cesty po Evropě navíc mají klienti dodatečnou 20% slevu na pojištění Sbaleno sjednané online. Další výhodou je, že pojišťovna do územní platnosti Evropa zahrnuje všechny země okolo Středozemního moře, tedy i oblíbené destinace jako Egypt či Tunisko.
Pro klienty, kteří nevyužívají balíčky pojištění nabízené v CK a pojištění si kupují online nebo telefonicky, byl dosud určen prémiový produkt Sbaleno ve variantě Na maximum. „Cena takového cestovního pojištění se pro cesty po Evropě pohybuje okolo 110 korun za den,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny a pokračuje: „Od 15. června si pro cesty po Evropě stačí sjednat i levnější balíček pojištění Sbaleno, konkrétně ve variantě „Za poznáním“, jehož cena je téměř třetinová.“ Tato varianta je tedy vhodná pro všechny, kdo nechtějí trávit čas hlídáním, v jaké barvě na semaforu MZV/MZ se jejich dovolenková destinace nachází. Rozšířením základního rozsahu o balíček ERV Extra si klienti připojistí situace, kdy klient musí prodloužit svůj pobyt v zahraničí z důvodu nezaviněného umístění do karantény či nesplnění zdravotních podmínek pro cestu zpět, např. nevpuštění do letadla.
I přes rostoucí počet již očkovaných lidí pojišťovna stále doporučuje sjednat takovou variantu pojištění, která se vztahuje i na onemocnění COVID-19 a karanténu. „Setkali jsme se už v praxi s případy, kdy člověk po obou dávkách očkování či prodělané nemoci COVID-19 měl v zahraničí pozitivní test a musel v destinaci zůstat déle,“ říká Vlastimil Divoký. Do karantény pak může být člověk umístěn i z preventivních důvodů kvůli kontaktu s nakaženým. Stávají se také případy, kdy člověk vyjde pozitivně kvůli špatně provedenému testu, je umístěn do karantény a musí čekat několik dní na výsledky kontrolních testů. Samozřejmě ale záleží na vůli a rozhodnutí klientů, jak širokou míru pojistné ochrany si sami zvolí. „Pokud se cítí, že se jich COVID-19 díky prodělané nemoci či očkování již „netýká“, mohou si zvolit pouze základní variantu pojištění. V takovém případě ale musí sami přijmout případná rizika,“ dodává Vlastimil Divoký.